Matka Karpatka nieunasieniona
search
  • Matka Karpatka nieunasieniona
  • Matka Karpatka nieunasieniona
  • Matka Karpatka nieunasieniona
  • Matka Karpatka nieunasieniona
  • Matka Karpatka nieunasieniona
  • Matka Karpatka nieunasieniona
  • Matka Karpatka nieunasieniona
  • Matka Karpatka nieunasieniona

Matka Karpatka nieunasieniona

Ilość

 

Nota prawna

 

Warunki dostawy

 

Warunki sprzedaży

Pszczoła kraińska linii Karpatka została wyselekcjonowana z linii pszczół importowanych z Ukrainy, pochodzących z rejonów Karpat Wschodnich. Charakteryzuje się wysokimi właściwościami użytkowymi i biologicznymi. Świetnie radzi sobie w każdych warunkach klimatycznych i pożytkowych.

Pszczoła linii Karpatka może świetnie sprawdzi się w niewielkich, przydomowych pasiekach i w dużych gospodarstwach pasiecznych, produkujących miód towarowy. Pszczoła bardzo dobrze zimuje przy wykorzystaniu średnich zapasów pokarmu, a osyp wiosenny jest niewielki. Wiosną szybko i dynamicznie się rozwija oraz powraca do pełnej siły. Loty na pożytki rozpoczyna w pełnej sile już wczesną wiosną. Tworzy silne, a czasem nawet bardzo silne rodziny, które doskonale radzą sobie nawet w trudnych warunkach.

1055316359_4.jpg
1055316359_3.jpg

Pszczoły linii Karpatka są bardzo miodne i pracowite, wykorzystują wszystkie pożytki, jakie w ciągu roku pojawiają się w okolicach pasieki. Zbiera zarówno wczesne wiosenne pożytki nektarowe, jak i pojawiające się pod koniec lata pożytki spadziowe. Aby nastrój roboczy pszczół utrzymać przez cały sezon pszczelarski, należy jednak sukcesywnie poszerzać gniazdo. Pszczoły omawianej linii nie są rojliwe, a jeśli nastrój rojowy się pojawi, bardzo łatwo można z niego rodzinę wyprowadzić przy wykorzystaniu prostych metod pszczelarskich.

Linia Karpatka to pszczoły spokojne, o łagodnym usposobieniu. Podczas przeglądów dobrze trzymają się ramek, nie uciekają i nie atakują pszczelarza. Nie są złośliwe i agresywne nawet podczas kiepskiej pogody czy okresowej przerwy w pożytkach. Karpatka jest pszczołą długowieczną, bardzo plenną, posiadająca wysoką zdrowotność. W gnieździe i wokół niego utrzymuje porządek, na bieżąco usuwając martwy lub zmieniony chorobowo czerw. Dzięki temu niweluje ryzyko wystąpienia epidemii w ulu. Jest bardzo dobrym komponentem do krzyżowania międzyrasowego i międzyliniowego.

1055316359_5.jpg
1055316359_7.jpg

Matki unasienione naturalnie na pasieczysku ze zwiększonym nasyceniem trutni po matkach reprodukcyjnych z programów hodowlanych zarejestrowanych w KCHZ.

Zapewniamy humanitarny i pewny transport.

Matki znakowane są niebieskim markerem akrylowym, na życzenie znakujemy opalitkiem lub wysyłamy nieznakowane.

Proszę o informację jaki sposób znakowania Państwu odpowiada. 

1055316359_2.jpg
1055316359_3.jpg
498 Przedmioty

Opis

Stan
Nowy
Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.